Urodziny na Sali zabaw – czy warto?

Urodziny na Sali zabaw – czy warto?

21 listopada 2015 Wyłączono przez Szymon

Przyjęcie urodzinowe to wielkie wydarzenie dla każdego dziecka. Maluchy często miesiącami dopytują się o swoje święto i oczekują na nie z niecierpliwością. Organizując imprezę dla dzieci, warto zastanowić się nad miejscem innym niż własny dom, aby uniknąć bałaganu i godzin przygotowań. Sale zabaw dla dzieci oferują zwykle możliwość zorganizowania przyjęcia dla kilkulatków i opieki animatora. Koszt takiej imprezy nie jest większy niż kilkaset złotych, a rodzic nie musi martwić się niczym, poza zaproszeniem gości i wyborem odpowiedniego menu. Zwykle można też na takiej sali zamówić odpowiedni tort dla solenizanta oraz ozdoby.

Przyjęcie urodzinowe z motywem bajki

Dla malucha bohaterowie bajek są często największymi idolami. Chcąc sprawić dziecku radość, można zorganizować przyjęcie z dekoracjami z motywem ulubionej bajki, jak również poczęstunkiem i upominkami. Niekiedy dla maluchów organizuje się też przebieranki i malowanie twarzy nietoksycznymi farbami. To od rodzica zależy, na jakie atrakcje się zdecyduje. Najważniejsze jest to, że sam rodzic nie musi uczestniczyć w zajmowaniu dzieciom czasu i może je tylko wygodnie obserwować siedząc w kawiarni i popijając kawę.

Jakie atrakcje oferują sale zabaw dla dzieci?

Większość klubów dziecięcych wygląda w podobny sposób. Można tam znaleźć labirynty, zjeżdżalnie, drabinki, baseny z piłeczkami, czy też trampoliny. Dzieci chętnie korzystają również z automatów do gier i innych atrakcji. Bywa, że sala podzielona jest na kilka stref, aby bezpiecznie mogły się na niej bawić dzieci w różnym wieku. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy animatora, który zapewnia dzieciom szereg różnych atrakcji, a przede wszystkim dba o ich bezpieczeństwo, kiedy bawią się bez rodziców. W trakcie urodzin można zorganizować konkursy z nagrodami dla małych gości, jak również zamówić specjalne dziecięce menu. Niekiedy jest to cały obiad, ale większość rodziców decyduje się na zamówienie tortu oraz przekąsek, które nawiązują do klimatu całej imprezy.