Sposób na psie dolegliwości

Sposób na psie dolegliwości

15 lipca 2014 Wyłączono przez Szymon

Zwierzęta bardzo często walczą z podobnymi problemami zdrowotnymi do ludzi. W przypadku psów kłopoty z układem pokarmowym najczęściej wynikają z niewłaściwej diety. Zdarza się, że psy karmione są resztkami z naszych stołów, a to nie sprzyja ich zdrowiu. W leczeniu takich dolegliwości jelitowych bardzo pomocny okazuje się być probiotyk dla psa. O jego podaniu powinien zadecydować lekarz weterynarii.

Kiedy probiotyk dla psa może okazać się pomocny?

  • W przypadku pojawienia się biegunki.
  • Kiedy zwierzę ma problem z wypróżnieniem się.
  • Kiedy właściciel podejrzewa, że mogło zjeść coś nieświeżego.

Oczywiście, najpierw konieczna jest wizyta u lekarza, aby ten sprawdził, czy problemy nie wynikają z jakiejś poważniejszej przyczyny. Probiotyk dla psa podaje się również psom, które mają problemy z naturalną odpornością i przechodzą przez przewlekłe choroby.

Odpowiednia dieta dla psa

Same probiotyki nie są jednak w stanie rozwiązać problemu. Najważniejsza jest odpowiednio zbilansowana dieta w życiu zwierzęcia dzięki https://yarrowiacanifelox.pl/. Lekarze zalecają podawanie jedynie suchej karmy przeznaczonej dla psów w danym wieku i o danej masie ciała. Nie powinno się na karmić zwierzęcia resztkami z własnego stołu, ponieważ może być to dla niego bardzo groźne. Wiele składników naszej diety jest dla psa trujących, o czym nie każdy właściciel ma pojęcie. Jeżeli już karmimy zwierzę, nie powinno się mu również podawać gotowych słonych wędlin i kiełbas, które są bardzo tłuste. Znacznie lepszym rozwiązaniem są gotowane mięsa oraz warzywa.