Jak dbać o swoją skórę w czasie ciąży?

Jak dbać o swoją skórę w czasie ciąży?

26 marca 2014 Wyłączono przez Szymon

Ciąża to wspaniały czas w życiu kobiety, kiedy czuje się ona wyjątkowo. W tym czasie zachodzi jednak wiele różnych zmian w jej ciele, o których nie powinna zapominać. Przede wszystkim, są to zmiany hormonalne, ale również skóra narażona jest na duże obciążenia i rozciągnięcie. Dodatkowe kilogramy sprawiają, że sylwetka zmienia się. Bardzo ważne jest, aby nie zapominać o sobie w tym czasie i zadbać w szczególny sposób o kondycję swojej skóry. Rejony takie, jak brzuch, uda, czy pośladki oraz piersi wymagają szczególnej troski.

Tylko kosmetyki naturalne

Kobiety w ciąży, przede wszystkim w pierwszym trymestrze, bardzo powinny uważać na to, jakie kosmetyki stosują. Nie wszystkie kremy i balsamy nawilżające można stosować na przykład na brzuchu. Warto pamiętać o tym, że składniki takich balsamów dostają się przez cienką powłokę skóry do krwiobiegu i mogą dostać się również do organizmu dziecka. Dlatego lekarze zalecają, aby w trakcie ciąży i połogu wybierać kosmetyki naturalne, które są w pełni bezpieczne. W aptekach i drogeriach można znaleźć całe serie kosmetyków, które przeznaczone są właśnie dla ciężarnych i mam karmiących piersią.

Jakie kosmetyki warto wybierać w ciąży?

Na pewno dobrze jest skupić się na nawilżaniu skóry i jej ujędrnianiu. Doskonale sprawdzą się więc balsamy nawilżające, jak również olejki do masażu. Poza tym, każda przyszła mama powinna wybrać dobry dla siebie krem do twarzy, który odpowie na jej wszystkie potrzeby. Ważne, aby kosmetyków nie stosować zbyt wiele bez potrzeby, a skupić się na tych, które faktycznie są skuteczne i pomagają.