Zielona genmaicha – napój niegdysiejszych ubogich Japończyków światowym hitem

Zielona genmaicha – napój niegdysiejszych ubogich Japończyków światowym hitem

11 lutego 2015 Wyłączono przez Szymon

Od lat mówi się wiele o tym, że zielone herbaty bardzo pozytywnie wpływają na stan naszego zdrowia i funkcjonowanie organizmu. Japończycy od wieków piją duże ilości herbaty, a dzięki dodatkowo zdrowej diecie uznawani są za najbardziej długowieczny naród. Zielona genmaicha to herbata, którą kiedyś popijali jedynie biedni członkowie społeczeństwa. Poza zieloną herbatą w genmaichy można bowiem znaleźć ziarna prażonego brązowego ryżu, które stanowiły tanie wypełnienie. Obecnie ten rodzaj herbaty cieszy się dużą popularnością wśród różnych klas społecznych, nie tylko w Japonii, ale na całym świecie. U nas można ją spotkać w specjalistycznych sklepach i herbaciarniach, ale również kupić wygodnie online, bez konieczności wychodzenia z domu. Bardzo popularny wybór to genmaicha z dodatkiem matchy.

Jak działa na nas zielona herbata?

Ten gatunek herbaty ma doskonały wpływ na nasz organizm. Przede wszystkim, zielone herbaty są niezwykle bogate w antyoksydanty, dzięki czemu zwalczają wolne rodniki i zapobiegają procesom starzenia się organizmu. Poza tym, wpływają również pozytywnie na koncentrację mózgu i procesy uczenia się. Często zieloną herbatę pije się zamiast kawy o poranku. Dzięki zawartości teiny delikatnie pobudza do działania i poprawia nastrój. Wiele osób stosuje również zieloną herbatą podczas odchudzania. Pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej, jest również składnikiem wielu preparatów stosowanych właśnie na odchudzanie.

Zielona genmaicha – oryginalna herbata pełna aromatu

Osoby, które cenią sobie ciekawe i oryginalne smaki, z pewnością docenią genmaichę, która zawiera w swoim składzie ziarna prażonego ryżu. Co ciekawe, niektóre z ziarenek w procesie zaparzania pęcznieją, co wpływa również na efekty wizualne. Warto zdecydować się na wersję z dodatkiem matchy, czyli sproszkowanej zielonej herbaty. W odpowiednich ilościach taki napój może wypijać każdy z nas, niezależnie od wieku. Dla maksimum smaku, najlepiej zaparzać herbatę zgodnie z zaleceniami producenta, który powinien wskazać czas parzenia i temperaturę wody.