Rośliny ozdobne w domu

Rośliny ozdobne w domu

22 czerwca 2013 Wyłączono przez Szymon

Roślinność to zawsze piękna ozdoba każdego domu. Nawet osoby, które nie przepadają za nimi często decydują się na ich wprowadzenie, aby ocieplić nieco mieszkanie i nadać mu rodzinnego charakteru. Rośliny mogą też stanowić prawdziwą ozdobę domu, czy mieszkania, jeżeli zdecydujemy się na bardziej dekoracyjne gatunki. Obecnie wiele osób do swojego domu wybiera drzewa bonsai, ponieważ te wyglądają naprawdę imponująco i pasują do wielu różnych wnętrz. Trzeba jednak pamiętać, że te miniaturowe drzewka wymagają sporo opieki i poświęcenia im czasu. Nie każdy może hodować bonsai w swoim domu.

W jaki sposób należy dbać o drzewko bonsai?

W Internecie można znaleźć wiele ciekawych kursów dotyczących pielęgnacji drzewek. Przed zakupem swojego egzemplarza warto przejść taki kurs i sprawdzić, czy roślina nie jest zbyt wymagająca. Najczęściej takie drzewko wymaga systematycznego:

  • przycinania gałęzi,
  • formowania kierunku ich wzrostu,
  • umiejętnego podlewania – ma bardzo ubogi system korzeniowy.

Nieumiejętna pielęgnacja bonsai może prowadzić do tego, że drzewko będzie rozrastało się w niekontrolowany sposób i przestanie stanowić ozdobę domu dzięki http://greengarden.com.pl/szkolka-roslin/oferta/bonsai/. Lepiej więc poświęcić mu nieco czasu.

Inne rośliny do domu

Osoby, które nie lubią zajmować się roślinami, ale chcą takie w domu mieć mogą zdecydować się na kaktusy, czyli sukulenty. Takie roślinki wymagają minimum uwagi i można je podlewać naprawdę bardzo rzadko. Najlepiej wybierać roślinność o gruboszowatych liściach, ponieważ ona wymaga rzadkiego podlewania i nie jest tak wymagająca, jak tradycyjne kwiaty, które można spotkać w domach.