Zabezpieczenie antykorozyjne materiałów

Zabezpieczenie antykorozyjne materiałów

1 czerwca 2022 Wyłączono przez Szymon

Firmy, które oferują elementy metalowe lub stalowe muszą bardzo dbać o ich bezpieczeństwso przed popularną reakcją chemiczną – korodowaniem. Wystarczy niewielka ilość wilgoci, czy soli, aby metal uległ korozji i nie nadawał się do sprzedaży. Na szczęście na rynku można znaleźć bardzo szeroki wybór preparatów antykorozyjnych, takich jak papiery, folie, oleje antykorozyjne, czy inne środki. Ważne jest jednak, aby w odpowiedni sposób dopasować produkt do potrzeb firmy i specyfiki jej działania. Środki mogą chronić elementy metalowe na etapie produkcji, przechowywania, pakowania, transportu, czy magazynowania. Jeśli nie znamy się na temacie, a zależy nam na dobrze wydanych pieniądzach, najlepiej poradzić się doświadczonego sprzedawcy, który powinien mieć szeroką wiedzę i pomóc wybrać odpowiedni środek na korozję.

Oleje antykorozyjne

Preparaty takie, jak olej antykorozyjny stosowane są w celu ochrony metalu przed procesem rdzewienia. Zardzewiałe elementy nie nadają się do sprzedaży, ani użytku. Najczęściej olej antykorozyjny stosowany jest w miejscach, w których składowane są i przechowywane części do samochodów, czy maszyn lub różnego rodzaju urządzeń. Dobry olej antykorozyjny chroni przed korozją nawet podczas długotrwałego magazynowania silników benzynowych oraz innych ważnych elementów, jak przekładnie, czy osie. Każdy producent szczegółowo informuje na etykiecie, do jakich celów może być stosowany jego produkt.

Więcej na temat Olei antykorozyjnych można przeczytać na stronie Kenmix.com.pl.

Folie antykorozyjne VCI

Ciekawym i bardzo nowoczesnym rozwiązaniem jest stosowanie folii antykorozyjnych. Sprawdzają się one przede wszystkim podczas transportu i magazynowania elementów z metalu. Taka folia jest zgrzewalna, więc z łatwością można w nią zapakować wybrany produkt i zabezpieczyć przed rdzewieniem i uszkodzeniami. Poza tym, folię antykorozyjną cechuje również wysoki stopień elastyczności, wytrzymałość na rozdzieranie i uszkodzenia i dobra skuteczność. Po zapakowaniu wewnątrz ulatnia się substancja VCI, która chroni metal przed zachodzeniem szkodliwych reakcji.