Wybór agencji rekrutacyjnej to wyzwanie?

Wybór agencji rekrutacyjnej to wyzwanie?

13 kwietnia 2021 Wyłączono przez Szymon

Czy wybór firmy, która będzie nam gwarantować profesjonalną rekrutację pracowników na nowo stworzone stanowiska, to rzeczywiście zawsze musi być karkołomne przedsięwzięcie? Na pewno może to być spory problem, jeżeli do takich zadań będziemy się zabierali samodzielnie. Sprawę będziemy mieli tutaj utrudnioną, jeżeli nie mamy żadnego doświadczenia zawodowego w tej przestrzeni ani żadnych specjalistów, którzy mogliby zrealizować takie obowiązki. Dlatego właśnie najczęściej będziemy koncentrowali się na wyszukaniu agencji rekrutacyjnych, które dysponują wykwalifikowanymi rekruterami.

Jak zaplanować rekrutację?

Kluczowe będzie na pewno w takiej sytuacji wybranie najlepszych specjalistów dostępnych na rynku lokalnym i zaplanowanie rekrutacji. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie zawsze musimy się koncentrować na firmach oferujących usługi rekrutacyjne, które funkcjonują akurat w naszym mieście. W dobie technologii cyfrowych takie zadania mogą być przecież realizowane na odległość. Najważniejsze dla nas będzie to, abyśmy znaleźli specjalistów z dużym doświadczeniem zawodowym oraz orientacją w bardzo różnych branżach. Najlepszych fachowców działających w tej przestrzeni będziemy mogli rozpoznać po tym, że są uniwersalni i potrafią się dopasować do każdej sytuacji. Najlepsze agencje rekrutacyjne jako priorytet stawiają sobie realizację usług zarówno w przypadku klientów indywidualnych jak też bardzo dużych przedsiębiorstw produkcyjnych lub usługowych. Poza tym planowanie takiej współpracy musi polegać na wskazaniu naszych preferencji i oczekiwań.

Czy usługi rekrutacyjne zawsze są kosztowne?

Jeżeli chodzi o opłaty za takie usługi, to należy zwrócić uwagę, że zawsze będzie to rozważane indywidualnie. Trudno jest wcześniej takim wykonawcom określić koszty całej przyszłej rekrutacji, ale firmy te z reguły są bardzo elastyczne. Dzięki temu możemy negocjować nawet w trakcie trwania bardzo długiej i skomplikowanej rekrutacji koszty zlecenia. Na pewno o wiele tańsze będą rekrutacje realizowane online, które zresztą cieszą się coraz większą popularnością z uwagi na pandemię i konieczność izolacji społecznej.