Skąd młodzi przedsiębiorcy biorą pomysły na biznes?

Skąd młodzi przedsiębiorcy biorą pomysły na biznes?

20 stycznia 2018 Wyłączono przez Szymon

Niektórzy młodzi przedsiębiorcy najpierw wpadają na pomysł założenia firmy, a później dopiero myślą o przedmiocie działalności. Druga grupa działa odwrotnie.

Czy pomysł na firmę mającą szansę przetrwania, czy wręcz na sukces jest łatwy do znalezienia? Z tym bywa różnie. Czasem idea pojawia się sama – bo rozmówca coś powie, zasugeruje, poskarży się na źle wykonaną usługę przez danego wykonawcę lun na brak możliwości jej wykonania w najbliższej okolicy. Innym razem potrzeba powstania firmy świadczącej konkretnej usługi lub produkującej konkretne artykuły jest tak widoczna, że wystarczy odpowiednio przygotować start i pozostaje tylko rozpocząć działalność.

Wiele pomysłów młodych przedsiębiorców powstaje w związku z działalnością w sieci, gdzie toczy się spora część życia wielu ludzi. Kwestia wypatrzenia konkretnej potrzeby dla niektórych bywa dość prosta. Oznacza to, że posiadają oni niezbędną wiedzę i intuicję w konkretnej dziedzinie.

Niezwykle istotne jest, aby choć trochę orientować się w konkretnej dziedzinie, w której planuje się działać, już na początku działalności. Nawet jeśli sukces firmy nie zależy tylko, czy głównie od kierunku wykształcenia, czy doświadczenia, podstawowa wiedza osoby zakładającej może wiele rzeczy ułatwić lub przyspieszyć.

Nie ma jednego właściwego sposobu na znalezienie dla siebie właściwego pomysłu na biznes. Młodzi przedsiębiorcy są tego coraz bardziej świadomi. Polegają więcej na swojej wiedzy i tym, co obserwują wokół siebie, niż i ogólnikowych poradnikach łatwo dostępnych w sieci i ulotkach.