O jakie kondensatory pytać w hurtowni elementów elektronicznych?

O jakie kondensatory pytać w hurtowni elementów elektronicznych?

1 stycznia 2020 Wyłączono przez Szymon

„Jakie typy kondensatorów powinienem wybrać?” To pytanie zadawane jest przez wielu początkujących i każda hurtownia elementów elektronicznych spotyka się z nim na co dzień. W tym poradniku damy Ci prostą odpowiedź na to pytanie bez wchodzenia w szczegóły. Tutaj celem jest, abyś był w stanie od razu znaleźć potrzebny kondensator.

Polaryzacja a wybór kondensatora

Przede wszystkim wybór należy sprowadzić do dwóch typów kondensatorów: spolaryzowanego i niespolaryzowanego. Różnica między spolaryzowanym kondensatorem a niespolaryzowanym kondensatorem polega na tym, że spolaryzowany kondensator ma stronę dodatnią i ujemną. Musi więc być umieszczony z biegunem dodatnim w miejscu, w którym znajduje się najbardziej dodatnie napięcie. Możesz umieścić niespolaryzowany kondensator w dowolny sposób. Potrzebujesz spolaryzowanego kondensatora? Być może chodzi o niespolaryzowany kondensator? Znalezienie odpowiedzi na to pytanie, już bardzo Ci pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.

Kondensatory spolaryzowane: co do zaproponowania ma hurtownia elementów elektronicznych?

Jeśli potrzebujesz kondensatora spolaryzowanego, potrzebujesz czegoś zwanego kondensatorem „elektrolitycznym”. Istnieją dwa rodzaje kondensatorów elektrolitycznych, a najczęstsze są to kondensatory aluminiowe. Jest to również najtańszy typ i zwykle występują jako elementy przelotowe, ale możesz też znaleźć niektóre wersje do montażu powierzchniowego. Wybierz aluminiową wersję, chyba że masz jakieś specjalne wymagania, wtedy musisz przejść do innego typu. Jeśli potrzebujesz mniejszego i trwalszego kondensatora, powinieneś tantalowe kondensatory, które są dostępne w małych opakowaniach do montażu powierzchniowego.

Odwiedź stronę: https://www.aksotronik.com.pl/