Na co zwrócić uwagę wybierając soczewki kontaktowe?

Na co zwrócić uwagę wybierając soczewki kontaktowe?

19 sierpnia 2012 Wyłączono przez Szymon

Coraz więcej osób decyduje się na soczewki kontaktowe, jeżeli mają taką możliwość. Kiedyś nie było to tak powszechne zjawisko, ponieważ soczewki były drogie i nie zawsze łatwo dostępne. Dzisiaj producenci tacy jak Avaira oferują szeroki wybór różnego rodzaju soczewek, które odpowiadają różnym problemom ich klientów. Każdy powinien więc znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie.

Które soczewki są najlepsze?

Poszukując odpowiednich soczewek dla siebie, na pewno warto zwrócić uwagę na ilość wody w nich zawartą. Najnowsze soczewki Avaira są bardzo mocno uwodnione, dzięki czemu oko w nich nie wysycha i nie odczuwa nawet najmniejszego dyskomfortu. Tego typu produkt można z powodzeniem stosować nawet przez wiele godzin, bez najmniejszych obaw o kondycję swoich oczu.

Jak długo można stosować soczewki kontaktowe?

Większość osób wybiera soczewki, które nosi się kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt dni pod rząd. W praktyce nie jest to jednak najzdrowsze rozwiązanie. Lekarze zalecają, aby wybierać soczewki jednodniowe, ponieważ te są jednorazowe. Znacznie wzrasta więc poziom higieny podczas ich stosowania. Poza tym, takie soczewki są najcieńsze i dzięki temu również najwygodniejsze dla oka. Większość osób przyznaje, że w ogóle nie odczuwa ich obecności i nie przeszkadzają im one w ciągu dnia.