Konkursy dla młodych przedsiębiorców

Konkursy dla młodych przedsiębiorców

5 lutego 2018 Wyłączono przez Szymon

Jednym ze sposobów zachęcenia do otwarcia własnego biznesu w przyszłości, są konkursy – np. na projekt firmy. Ma to zachęcić uczniów do kreatywnego myślenia oraz do wzięcia pod uwagę założenia w przyszłości własnego biznesu.

Przyszli młodzi przedsiębiorcy mogą w formie zabawy polegającej na współzawodnictwie sprawdzić, od czego zacząć planowanie założenia firmy. Przede wszystkim pokazuje im to, że nie zawsze łatwo jest wymyślić sensowny pomysł. Drugą sprawą jest sprawdzenie, czy na konkretnym rynku byłoby zapotrzebowanie na dany produkt, usługę lub ich zespół.
Zazwyczaj na taki konkurs trzeba przesłać pełny biznesplan oraz analizę zagadnień związanych z szansą na powodzenie, możliwościami dofinansowań oraz opłacalności przedsięwzięcia.

Młodzi przedsiębiorcy mogą w ten sposób postawić pierwsze kroki jeśli chodzi o potencjalną działalność.Nie ma przeszkód, aby takie konkursy potraktować jak swego rodzaju doświadczenia. Przystępując do zakładania prawdziwej firmy, można jak najbardziej skorzystać z wiedzy nabytej podczas udziału w podobnych konkursach. Wiadomo już, na co zwracać uwagę, w jakiej kolejności zadawać pewne pytania oraz do kogo ewentualnie zwrócić się z prośbą o wskazówkę lub inną pomoc.

Nabywanie wiedzy i doświadczenia przez zabawę sprzyja podejmowaniu w przyszłości pewnych działań mogących mieć pozytywny wpływ na czyjeś życie. Firma, która powstała z rozmysłem i na solidnej podstawie wiedzy oraz doświadczenia, ma szansę nie tylko przetrwać, ale i odnieść sukces na rynku.