Jakie inwestycje są bezpieczne w dzisiejszych czasach?

Jakie inwestycje są bezpieczne w dzisiejszych czasach?

12 lutego 2021 Wyłączono przez Szymon

Rynki finansowe całego świata przeżywają obecnie trudne chwile. Czasowe zachwiania sprawiają, że wielu inwestorów obawia się i wycofuje swoje środki. Nie jest to jednak najkorzystniejsze rozwiązanie, ponieważ można w ten sposób stracić sporo oszczędności. Niekiedy lepiej jest przeczekać gorsza czas, ale wszystko zależy oczywiście od konkretnego instrumentu finansowego, rynku oraz kraju. Czy są jakieś instrumenty, w które warto dziś inwestować i które z pewnością nie przyniosą strat?

Sztabki złota – zawsze bezpieczne i pewne

Jakiś czas temu na rynku pojawiły się lekkie wahania i złoto zaczęło tracić na wartości. Sprytni inwestorzy nie sprzedali jednak posiadanego już kruszywa, ponieważ to od wieków uznawane jest za doskonałą inwestycję. Faktycznie, po krótkim czasie wszystko powróciło do normy i złoto znowu zyskało na wartości. Kupując sztabki złota można być praktycznie pewnym, że zakup ten opłaci się i przynajmniej zwróci, ale najpewniej pozwoli na przyniesienie konkretnych korzyści. Oczywiście, złoto należy skupować od zaufanych sprzedawców i nie warto ryzykować bardzo okazyjnych zakupów, ponieważ można paść ofiarą oszustów. Również złoto w postaci biżuterii i innych ozdób, które każdy z nas ma w swoim domu, to także dobra inwestycja. W przypadku kłopotów finansowych można je łatwo i szybko sprzedać.

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Chcąc inwestować samodzielnie i nie znając się zbytnio na rynkach, najlepiej jest postępować po prostu bezpiecznie. Akcje, obligacje, obce waluty, czy inne instrumenty finansowe mogą nagle tracić na wartości. Bezpieczną opcją pozostają zaś nieruchomości, które od wielu lat nie tracą na swojej wartości, a nawet zyskują. Pomimo wszechobecnego kryzysu i zapowiadanego od dawna krachu na rynku nieruchomości, stale mówi się o wzroście cen mieszkań i lokali. Najlepsi inwestorzy zwykle decydują się na takie zakupy, a w sytuacji kryzysowej mają możliwość sprzedaży takiej nieruchomości.