Jak wybrać dobry sekator ogrodowy?

Jak wybrać dobry sekator ogrodowy?

1 czerwca 2022 Wyłączono przez Szymon

Prace w ogrodzie, niezależnie od swojego rozmiaru, wymagają zastosowania profesjonalnych narzędzi. Bez nich nie da się wykonać wielu prac związanych z pielęgnacją, sadzeniem i przycinaniem roślinności. Jednym z narzędzi ręcznych, które powinny się znaleźć w garażu każdego właściciela ogrodu, jest oczywiście sekator. Bardzo ważne jest, aby wybrać taki, który spełni swoją rolę i nie okaleczy roślin. Kupując sekator zdecydowanie nie warto oszczędzać, ponieważ tani sprzęt jest niefunkcjonalny i mało solidny. Sam może ulec uszkodzeniu, lub po prostu nie będzie w stanie ciąć grubszych gałęzi. Jaki model wybrać sekator kowadełkowy lowe, czy może sekator nożycowy? Na co zwrócić uwagę udając się do sklepu, żeby wybrać najlepszy model? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Sekator nożycowy czy sekator kowadełkowy lowe?

Kupując sekator ogrodowy, można poradzić się doświadczonego sprzedawcy, który powinien znać swój asortyment. Zdecydowanie najlepiej jest robić takie zakupy w specjalistycznych sklepach, ponieważ można tam liczyć na bogatą ofertę narzędzi profesjonalnych, pochodzących od renomowanych sprzedawców. Sekator nożycowy przeznaczony jest raczej do cięcia młodych i delikatnych pędów roślin jednorocznych, podczas gdy model kowadełkowy znacznie lepiej poradzi sobie z pędami grubszymi oraz delikatnymi gałęziami. Nie należy go stosować do pędów delikatnych, ponieważ może je jedynie pokaleczyć. Jeśli zależy nam na cięciu grubszych gałęzi, wybierzmy piłę ogrodniczą lub siekierkę.

Na co zwrócić uwagę kupując sekator do ogrodu?

Specjaliści doradzają, aby nie oszczędzać kupując sekator, ponieważ dobre jakościowo narzędzie posłuży nam bez problemu przez wiele kolejnych sezonów i jeśli będziemy go używać zgodnie z przeznaczeniem, na pewno zachowa swoją sprawność i funkcjonalność. Bardzo ważne jest, aby ostrza były wykonane ze stali nierdzewnej. Rękojeść powinna być zaś poręczna i wykonana z wytrzymałego i trwałego surowca, który będzie odporny na uderzenia, czy uszkodzenia. Dobry sekator posiada też blokadę, która chroni użytkownika i samo narzędzie.