Jak trwale połączyć wykładzinę podłogową?

Jak trwale połączyć wykładzinę podłogową?

13 stycznia 2013 Wyłączono przez Szymon

Połączenie różnej wielkości kawałków wykładziny podłogowej jest zazwyczaj jedynym słusznym rozwiązaniem w pomieszczeniach, gdzie zachodzi konieczność podzielenia jej na fragmenty. Nietypowego kształtu powierzchnie, zbyt duże pomieszczenia czy też wiele innych czynników – to wszystko wymaga właśnie zakupienia wykładziny w oddzielnych kawałkach. Taka podzielona wykładzina wykonana z dowolnego materiału wygląda jednak dość nieestetycznie zarówno w pomieszczeniach domowych, biurowych jak i pozostałych. Stąd też konieczne jest połączenie wszystkich fragmentów w jedną całość w sposób trwały i wygodny.

A może klej do wykładzin?

Tak naprawdę nie ma prostszego sposobu na złączenie wykładziny niż jej sklejenie. Nie każdy klej jest jednak przeznaczony do takiego działania, dlatego też przed przystąpieniem do klejenia należy wyposażyć się w specjalistyczny klej do wykładzin. To właśnie za jego pomocą można szybko i skutecznie połączyć wykładzinę podłogową. Nie ma tutaj dodatkowo ograniczeń co do materiału z jakiego jest wykonana dana wykładzina. Może to być zarówno materiał tekstylny jak i wygładzina dywanowa, PCV lub na linoleum. W każdym przypadku połączenie danych fragmentów jest bardzo proste i niezwykle trwałe.

Jak wybrać klej do połączenia wykładziny?

Wybierając klej do wykładzin należy po prostu kierować się jakością, a także przystępną ceną. Dobrej jakości klej do łączenia wykładzin kosztuje nieco więcej, ale jego cena jest nadal rozsądna i nieprzesadzona. Istotnym faktem jest także wydajność, dlatego należy obliczyć jaka ilość kleju jest nam potrzebna do sklejenia całej wykładziny w jedną całość.