Badania biomechaniczne – czyli właściwa diagnostyka stóp

Badania biomechaniczne – czyli właściwa diagnostyka stóp

15 czerwca 2012 Wyłączono przez Szymon

Korzystając z nowoczesnych rozwiązań technologicznych dzisiejsza medycyna i związane z nią branże może poszczycić się naprawdę godnymi uwagi osiągnięciami. Różnorodne wady i schorzenia stóp dotykające osoby w każdym wieku mogą być bardzo przykre w skutkach i znacznie obniżać komfort życia. Aby temu przeciwdziałać stosuje się różne rozwiązania, które mają na celu eliminowanie takich wad, a także ich łagodzenie. Wielką pomocą są tutaj badania biomechaniczne, które pozwalają dokładnie poznać rodzaj schorzenia, a także wady stóp.

Po co wykonuje się badania biomechaniczne stóp?

W uproszczeniu można powiedzieć, że badania biomechaniczne stóp wykonywane są po to by dać jasny obraz niezbędny do właściwej diagnozy schorzeń. Otóż od takiej diagnozy zależne jest leczenie, a także dalsze postępowanie pacjenta, dlatego też dokładna analiza problemu stanowi bardzo ważny etap. Na jej podstawie tworzone są na przykład wkładki ortopedyczne od podiomed.pl, które w późniejszym czasie stanowią istotny element leczenia pacjenta.

Badanie, a wkładki ortopedyczne

Podczas każdego badania biomechanicznego stóp dokonuje się dogłębnej analizy statycznej oraz dynamicznej struktury oraz funkcji stóp, a wszystko to dzieje się w obrębie platformy komputerowej. Dzięki temu specjalista ma pełen obraz schorzenia czy wad i doskonale wie jak wykonać wkładki ortopedyczne dla danego pacjenta. Takie badanie jest zatem podstawą do wykonania właściwie dopasowanych wkładek, które umożliwią eliminowanie wad i schorzeń stóp. Zarówno profil jak i rodzaj wkładek może zostać idealnie dopasowany do pacjenta.