Astygmatyzm leczony od ręki

Astygmatyzm leczony od ręki

6 maja 2012 Wyłączono przez Szymon

Wyleczenie astygmatyzmu może być nie tylko trudne, ale wręcz niemożliwe. Jest to zaburzenie czy wada wzroku, która bierze się przede wszystkim z niemiarowej i nieproporcjonalnej budowy oka człowieka. W miarowo zbudowanym oku osie optyczne wewnątrz są równomierne i proporcjonalne, dzięki czemu obraz odzwierciedlany na siatkówce zawsze jest prawidłowy w stosunku do realnego przedmiotu i jego położenia. U astygmatyków oko zbudowane jest jednak w sposób niemiarowy i nieregularny, a różne długości osi optycznych przekładają się na zaburzenia widzenia i deformowanie obrazu.

Wybór soczewki dla astygmatyka

Kontaktowe soczewki astygmatyzm mogą nie tyle wyleczyć, co skutecznie skorygować, dają choremu szanse na powrót do normalnego funkcjonowania. Ma to szczególne znaczenie tam, gdzie z racji na wykonywany zawód (np. kierowca samochodu) astygmatyzm bardzo mocno uniemożliwia wykonywanie swoich obowiązków czy zarabianie pieniędzy. W wielu zawodach widzenie ma kolosalny wpływ na realizowanie powierzonych zadań, więc soczewki astygmatyzm są pierwszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji.

Przewaga nad okularami

Szczególnie mocno przewagę soczewek nad okularami widać w momencie, gdy porówna się ich zastosowanie w silnych przypadkach astygmatyzmu. Tam, gdzie oko jest bardzo nierównomiernie zbudowane, a astygmatyzm został stwierdzony w kilku różnych osiach i płaszczyznach, okulary korekcyjne po prostu nie mają możliwości zaspokojenia potrzeb takiego oka. Tylko soczewki są w stanie dać zadowalający efekt i komfortowe widzenie.